ביבי נתניהו והלוח האינטרקאטיבי


17.04.2011
ראש הממשלה ושר החינוך, גדעון סער, ביקרו השבוע בבית ספר 'כסולות' בנצרת עילית, הראשון בארץ בו פועלת, בכל כיתות הלימוד, שיטת הוראה מתוקשבת. השר השתתף בשיעורים מתוקשבים, אותם העביר לא אחר, מאשר כבוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.
ראש הממשלה העביר שיעור בנושא משבר המים והדרכים לחסכון באמצעות הלוח האינטראקטיבי.
הביקור אורגן מטעם העירייה, על ידי המנכ"ל אמיר אורן ולווה על ידי מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון וראש העיר שמעון גפסו.  ראש הממשלה ושר החינוך התפעלו מן הרמה הגבוהה של התלמידים והבקיאות שהפגינו. הם שיבחו את ראש העיר, שמעון גפסו, על הגדלת ההשקעה בחינוך ותשומת הלב המיוחדת שהעירייה מעניקה לבתי הספר וגני הילדים בעיר. מנהלת בית הספר 'כסולות', אורית יאיר וצוות המורים, זכו לשבחים על ההישג המרשים שהפך את בית הספר למוביל בתחום ההוראה הטכנולוגית. המנהלת, שניהלה את הביקור המוצלח בבית הספר, זכתה לשבחים על הארגון המופתי.

יצוין, כי כבר כעת פועלים, בשלושה בתי ספר יסודיים בנצרת עילית, לוחות חכמים בכל כיתות הלימוד. בשבועות האחרונים, במסגרת תכנית התקשוב הלאומית, חולקו מחשבים ניידים לכל מורי היסודי ובבית ספר 'כסולות', שנבחר על ידי משרד החינוך כמדגים תקשוב במחוז הצפון, הותקנה רשת אינטרנט אלחוטי, עם רוחב פס כמו שיכול לשמש חברת היי טק. :"מינהל חינוך וקהילה, בראשות צילה לוי שנייר ועובדי אגף החינוך, בראשות דני גילדין, מובילים ביד רמה את הפרויקט ומלווים, במקצועיות רבה, את תהליך הטמעת הטכנולוגיה החדשה" אמר גפסו. גילדין, שמלווה את התהליך כבר למעלה משלוש שנים, זכה לשבחים על ההישג. :"זו עבודת צוות של כל עובדי האגף ובעיקר המורים, התלמידים וההורים" אמר בתגובה. שר החינוך הסביר, כי ההחלטה לקיים את טקס השקת התכנית בנצרת עילית, נובעת בין היתר מן התשתית והרמה הגבוהה שהעיר מציגה. השר התרגש לקבל מראש העיר תמונה שלו עם תלמידים מביקור שקיים בשנה שעברה בבי"ס 'נטופה'. "להשקעה בחינוך יש תוצאות מדהימות" אמר לגפסו, ועודד אותו להמשיך במדיניותו.
 
חזרה פרטים נוספים